background

Żwir budowlany

Żwir w budownictwie używany jest w taki sposób, że my chodząc po betonowych powierzchniach możemy się tylko domyślać, co zostało użyte do jego produkcji, ale żwir może być doskonale widoczny, gdyż doskonale sprawdza się w szeroko rozumianym ogrodnictwie i z powodzeniem sami możemy go wykorzystywać. Nasz ogród lub nawet same rabatki są doskonałym miejscem na jego wykorzystanie i tylko od nas zależy, gdzie żwir zostanie zastosowany, w jakiej ilości czy barwie.

Ozdobienie ogrodu -  żwir ogrodowy 

Ozdobę ogrodu czy terenu wokół domu z użyciem żwiru możemy zrobić samodzielnie, ale jeżeli nie wiemy, jak się za to zabrać to wystarczy poczytać o tym w poradnikach ogrodniczych, serwisach internetowych, których naprawdę wiele porusza ten temat, jak i na forach internetowych, gdzie forumowicze sami sobie doradzają lub odsyłają do ciekawych linków lub książek. Jeszcze innym rozwiązaniem może być wynajęcie firmy, która trudni się aranżacją i ozdabianiem ogrodów i tam możemy uzyskać informację o ich projektach żwirowych i jeżeli się nam spodoba to żwir możemy także wykorzystać u siebie.

Mieszanka żwirowa

Najczęstszą mieszanką jest żwir biało-żółty, który idealnie komponuje się z zielenią w naszym ogrodzie, ale także innymi elementami zdobniczymi, jak oczka wodne, stawy czy fontanny, do których mogą prowadzić żwirowe ścieżki lub wąskie chodniczki. Ważne jest żeby żwir użyty został w proporcjonalnych ilościach bo za duża jego ilość sprawi, że nasz ogród czy teren wokół domu sprawią wrażenie przepełnienia i ciasnoty zamiast eleganckich i przejrzystych perspektyw oraz ścieżek. Bardzo dobrze będzie się żwir prezentował wokół oczek wodnych, gdyż odpowiedni kolor jego i wielkość zapewnią efekt przejrzystości i pięknego odbicia się go w tafli wody chociaż miałaby być ona niewielka, a wysypany żwirem brzeg takiego terenu wodnego stworzy atmosferę zacisznego i przytulnego miejsca, nad które każdy z nas będzie chętnie przychodził.

Żwir budowlany w jasnej barwie

Jeżeli użyjemy żwiru o jasnej barwie na skalniakach to bardzo ładnie podkreśli nam on kolorystykę i kształty roślin zarówno tych iglastych o ciemnozielonej barwie jaki i tych jaśniejszych i o bardziej zróżnicowanej kolorystyce, które częściej ozdabiają nasze skalniaki. Ostatnio dużym powodzeniem cieszą się ogrody o charakterze orientalnym, ale tak naprawdę możemy tylko kopiować już gotowe wykonania bo prawdziwy ogród np. japoński jest odzwierciedleniem wierzeń religijnych i wyznaczników filozoficznych, których głębokiego przekazu i myśli nie jesteśmy w stanie zrozumieć, ale żwir i sposób jego wykorzystania w tego typu ogrodach bardzo się nam podoba i często te rozwiązania kopiujemy nie zastanawiając się zbytnio nad ich głębokim sensem.

2019  Przeprowadzki   globbers joomla templates